DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 26.05.2020 15:27:36 

CHS od Mírova

Úspěchy - nejen výstavní

fotky z níže uvedených akcí najdete zde:

https://odmirova.rajce.idnes.cz/obnova_web_vystavy

Klubová výstava Tábor: 22.9.2012

O tomto víkendu jsme se zúčastnili s naší malou Gitou Klubové výstavy v Táboře. V Táboře bylo parádně, sice to bylo náročný, vstávali jsme ve 4 hod, abysme dojeli včas, ale pořádně jsem si to užila! Naše Gita byla skoro nejml. v třídě dorostu, dostala ale velmi krásný posudek, p. rozhodčí byla moc příjemná, i nám poradila co a jak, má známku velmi nadějná, dostala se i do užšího výběru, ale dál pak ne, nevadí, hl. že byla v pohodě...na Svodu jsme měli nejml. "děti" Annie, Dinu, Dennyho a měl dorazit i Dick, ale páník mu onemocněl, byl tam i Dasty, ten ale na Svodu byl už na jaře...Dasty a Denny byli i na výstavě, Denny dostal VD, nechtěl se moc předvádět a Dasty V, dostal se do užšího výběru, ale do pořadí nezasáhl. Oba dostali moc pěkný posudek. Gita na Svodu byla už unavená, ale nakonec se ukázala v dobrém světle:-) a nebyla na ni shledána žádná vada, kromě v současnosti mírně zvlněné srsti na hřbetu. Ještě jí nevyrostli zadní stoličky, ale má ještě čas a i kdyby nevyrostly, nevadilo by to. Je to náš mazlík, ráno vždycky řádila, ale potom se uklidnila a hl. v neděli už na ni byla znát pořádná únava. Jela jsme se svojí kamarádkou, sousedkou přes barák s její velkou švýcarkou Arlen Arw Tara Bohemica, která se umístila jako 3. a dle mého názoru měla i na vítězství, ale i tak v početné konkurenci krásný výsledek. Gita ji po cestě tam pěkně v autě zlobila, ale zpátky už byly obě tak unavené, že klidně spaly.

Děkuji pánečkům našich štěňátkům za prezentaci na Svodu a výstavě, ale hl. za to, že se mají naše "děti" tak dobře!!!

Tady najdete naše fotečky http://odmirova.rajce.idnes.cz/Vystava_Tabor_2012/

a níže pak ještě fotečky od sestry naší Gity - Girušky, jsem ráda, že jsme se potkali!

http://anuschkas.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_Zarybnicna_Lhota,22.9.2012

Ocenění Gity: Velmi nadějná

Posudek najdete na fotkách...

                                            Krajská  výstava Lanškroun: 12.6.2011

Tento den se konal již 4.ročník Zemské Koruny v Lanškrouně, krajská výstava psů. My jsme se této výstavy zúčastnili poprvé. Moc jsem se těšila, protože jsme výstavu pojali jako setkání s našimi kamarády, byla tam moje drahá kolegyně, kamarádka Marta s výmarkou Chytou, kamarádka Peťa s manželem a retrívry Biancou a Bárou, dále kamarádi se stafordšírským bullterierem Amandou a také kamarádka Jana s jejich malým temepramentním špicem Portíkem. Všichni vyhráli jejich třídu a Bianca s paničkou si navíc v závěrečné soutěži vyběhaly nádherné 4. místo! Všem gratulujeme!

A jak se vedlo naší Annience, Agátě od Mírova? Vyhrála svou třídu, otevřenou, kde bylo 5 pěkných fenek a od přísného rozhodčího p. Havelky získala krásný posudek: Výrazná silná fena, dobrá hlava, dobrý formát, dobré zaúhlení, výborný pohyb! a také vítěze třídy fen BSP a také krajského vítěze! Tedy shrnuto: Agáta od Mírova V1, VT, KRV!!! 

Fotky najdete zde: http://odmirova.rajce.idnes.cz/vystava_Lanskroun_0611 děkujeme za ně CHS od Trotínského potoka a taky Ivanovi!

Klubová výstava Rožnov: 7.5.2011

11.5. Tak tady je odkaz na naše fotky z Klubové výstavy v Rožnově a také pár foteček Cronyho, když byl u nás na návštěvě: http://odmirova.rajce.idnes.cz/Roznov_2011_Crony_u_nas/

9.5. Moc nestíhám, tak jenom zatím přihodím odkaz na fotky od paničky Cindy, která s námi byla v sobotu na Klubové výstavě v Rožnově p. R. Cindy měla výstavní premiéru a ve třídě štěňátek si vysloužila "bramborovou" medaily! Je to šikulka a její panička i Cindy to zvládly na jedničku, děkujeme! Také se tam byla podívat Aischa, naše odchovankyně a její dcera, také Aischa třídu štěňátek vyhrála! Gratulujeme!

Naše Annie (Agáta od Mírova) v obrovské konkurenci 44 fen získala ve třídě otevřené známku Výborná (pouze asi 10 fen dostali Výbornou, bylo mnoho VD a D) a pěkný posudek, který je v angličtině, tak chvíli potrvá, než se ním "prokoušu" a dodám.

Jo a Nelly, Cheron Jobrun získala moc pěkný posudek v mezitřídě, ale odnesla si "jen" známku Velmi dobrá. Výtkou byla jen přestavěná záď, což bych spíše svedla na psovoda:-) Bohužel jsem v tu dobu běhala s Annie o pořadí, tak ji předváděl taťka, ale byli oba šikovní!

Tak tady je odkaz na fotky Cindy a její paničky a je tam zvěčněná také Annie se mnou:-)

http://gavlik.rajce.idnes.cz/vystava_7_5_2011/#

Mezinárodní výstava Brno DUOCACIB: 7.1.2010

V neděli jsme se vydali na asi (po nějaký čas) poslední výstavu, do Brna, na mezinárodní, s naší Annie...jak říká známá pravda, nemůže se dařit pořád, tak jsem tentokrát na stupně vítězů nedosáhli a odnesli si "pouze" známku Výborná s pěkným posudkem od p. Adlta...koneckonců, to jsme čekali, protože nás posuzoval už v říjnu a nelíbilo se mu, jak Annie běhá...no, já jsem běhala ještě pěkně, i když už s bříškem, fotky a posudek najdete níže... Měli jsme sebou i Agátku, aby si užila po delší době výlet, tak jsme měli o zábavu postaráno... 

Posudek: třída otevřená: výborná srst, markantní hlava, příkladný hřbet, dobrý pohyb vzadu, plný hrudník, méně korektní pohyb předních končetin (můžete srovnan s posudkem od stejného rozhodčího z Nár. výstavy z října 2009)

Ocenění: Výborná

 

 odpočinek

 mamina s Agátkou i Annie

 

Národní výstava Olomouc: 9.1.2010

V sobotu jsme ráno vyrazili směr Olomouc, kde se konala již popáté Národní výstava psů...Přihlášenou jsme měli Annie a taky zde měla svoji štěňátkovskou premiéru Nelly (Cheron Jobrun). Cesta nebyla daleká, ale vzhledem k přívalům sněhu, které nás v posledních dnech docela slušně přikryli bílou peřinou, vcelku náročná. Naštěstí jsme měli dobrého řidiče (pánečka), který nás bezpečně i spolu s mými rodiči a "psím" nákladem dovezl na výstaviště. Byl to pro nás velmi úspěšný den, sestra naší Anninky, Annie ze Št. získala svůj první CAC a naše Annie (Agáta od Mírova) titul res.CAC - obě poprvé ve třídě otevřené a Nellinka (Cheron Jobrun) VN 2, jsou to holky šikovné!

Posudek Nelly (Cheron Jobrun): třída štěňat: 5 měsíční fena, která je velmi perspektivní, výborně se prezentuje.

Ocenění Nelly: VN 2

Posudek Annie (Agáta od Mírova): třída otevřená: 2 letá fena, velmi dobré proporce, typická hlava, nůžkový zkus, kvalitní srst, velmi dobrý postoj i pohyb

Ocenění Annie: V2, získaný titul res.CAC!!!

Níže najdete naše fotečky, ale v hale, jak známo, nic moc, ale tady na tomto odkaze najdete fotečky porůznu všech berňáčků a v o dost lepší kvalitě...http://jimhafan.rajce.idnes.cz/NVP_Olomouc%2C2010_FENY/

    Annie s Nelly s pánečkem

Národní výstava Brno: 18.10.2009

Tuto neděli jsme se vydali s naší Annie do Brna, kde se konala tradiční Národní výstava psů...Neměli jsme to příliš daleko, tak jsme se mohli i trochu vyspat, ale panička byla nějaká nervózní, ani nemohla dospat...Náš kruh byl "na balkóně" v pavilonu D, kam jsme museli "vyšplhat" po schodech, ale kruh byl velký, prostorný a i když byl u prosklené stěny, Annie se v něm líbilo. Pan rozhodčí Vladimír Adlt pořádně prozkoumával zoubky všem hafanům - docela se jim v těch pusách zdržel:-) ale Annie byla úplně v pohodě...čehož si z celé výstavy nejvíce cením, protože jsem se ujistila, že to chování na minulé výstavě bylo způsobeno poháracím období...Moc se mu Annienka líbila, říkal, že je krásná, ať si to nezkazíme, dokonale stála, byla vzorná...ale nelíbilo se mu, jak běhá, prý nemůže jít o pořadí...ona má dosti široký a hluboký hrudník a když běží, skládá jinak přední tlapky, než užší feny, to se mu nelíbilo, ale jinak máme dokonalý posudek. (Fotky doplním později)

Posudek (Mezitřída): Statná harmonická, staticky bezvýhradní fena (v postoji dokonalá, volně přeloženo). Výrazná hlava, příkladný hrudník! Pevný hřbet, málo pevný posun od ramen dolů.

Ocenění: VÝBORNÁ

 

Klubová výstava Tábor: 3.10.2009

Tento víkend se konala tradiční Klubová výstavě v Zárybničné Lhotě poblíž Tábora. Nikdy jsme na ní nebyli, protože je to od nás poměrně daleko a hl. se jede po špatné cestě. Ale když mi volali páníci od Bártíka, že by tam přijeli, popřemýšlela jsem a rozhodla se, že si uděláme pěkný víkend spolu s našima oběma holkama. Zamluvila jsem bydlení v kempu a jeli jsme. Mohli jsme vzít sebou jen Annie, která byla těsně po hárání (a všichni psi jí dávali najevo, že o tom vědí), ale maminu Agátku jsme museli nechat doma (pod dozorem), protože byla v kritických  háracích dnech... V sobotu jsme vstávali brzo, abysme včas stihli přijet na výstavu a hl. všechno v pořádku našli. To se podařilo... Annie byla nějaká nervózní, dokonce maličko zavrčela na fenku, co se na ní zezadu lepila, asi taky cítila "dohárávání"...pan rozhodčí Miroslav Václavík  byl moc příjemný, ale Annie se moc nelíbil, byl to kuřák, na což není zvyklá a navíc měl koženou bundu, která oběma našim holkám moc "nevoní"...děláme si z mých rodičů legraci, když přijedou v něčem koženém, že je to ze psů, proto to naše holky nemají rádi ...trošku couvla před panem rozhodčím a bylo vymalováno, řekl nám, že je moc pěkná, ale povaha se mu nelíbila...Nicméně máme moc pěkný posudek vzhledem k okolnostem...Nečekala jsem bůhvíjaké výsledky, ale maličko mě to přece jen, přiznám, mrzelo.
Jo a přidala jsem níže také fotečky s bráškou Bártíkem, který přijel na Svod - viz štěňátka "B", kde najdete i jeho další fotečky!

Posudek (Mezitřída, 27 fen): 22-měsíční fena, velice dobrá výživná kondice (?), pěkná kostra, korektní hlava, pevný hřbet, končetiny správně úhlené, dobrý pohyb, trochu méně jistá v povaze


Ocenění: VÝBORNÁ

Kompletní výsledky podzimní Klubovky si můžete prohlédnout zde:
www.kssp.cz
 

BONITACE Annie: 27.9.2009- Mladá Boleslav

V neděli ráno jsme se vydali na dlouhou cestu, naštěstí už po známé trase, díky minulé výstavě... Nemuseli jsme vstávat moc brzo, byli jsme až ve skupině 6, která měla "nástup" v půl 11. Musela řídit panička díky pánečkovu úrazu, ale zvládla to i přes nervozitu na výbornou... Přijeli jsme s hodinovou rezervou, abysme to obhlídli kolem a mohli pokecat se známými... Na výstavišti se v tento den konali nějaké závody v agility, tak ve volném čase bylo na co koukat! Annie nám hárala a toto datum bylo 13. dnem hárání... "háravek" tam bylo víc a naštěstí, díky pečlivému plánování organizátorů, žádný pes. Byla maličko nesvá, i díky hárání a možná jsem na tom měla nějaký podíl já, ale s výsledkem můžeme, myslím, být velmi spokojeni!

Posudek: Naměřili nám výšku 65 cm a délku 72 cm (berňák má být ve formátu 9:10, takže jsme ideál), celkový vzhled: standartní vyšší fena 61-66 cm, barva oka červenohnědá, nůžkový skus, ve všech pozicích odpovídá standardu, žádná vada nebrání využití v chovu, vady oka: kulaté, viditelná spojivka, vady hrudních končetin: vybočené tlapy (blbě si stoupla a že ji nesmím upravovat), typické rozložení bílých znaků, povaha: vyrovnaný, sebejistý.

 

Bonitační kód: 545 AHL 5p5 BO, CHOVNÁ!

 

V sobotu se zúčastnila Bonitace také naše odchovankyně Aischa a Annie ze Št. obě s výsledkem CHOVNÁ!!! Máme obrovskou radost a paničkám děkujeme za předvedení a holkám gratulujeme!!!

Kompletní výsledky podzimní Bonitace si můžete prohlédnout zde:
www.kssp.cz

Níže si prohlédněte, jak to Annie v její velkej den slušelo!
tak co? dobrý?

Národní výstava psů Mladá Boleslav: 19.7.2009

Tentokrát jsme se vydali na dosud nejvzdálenější výstavu, do Mladé Boleslavi. I přes šílené parkovací podmínky, způsobené sobotním celodenním lijákem, se nám podařilo dorazit včas. Počasí se umoudřilo a dokonce i vysvitlo sluníčko, asi aby se mohlo kouknout na pejsky, jak jim to sluší. Měli jsme velmi sympatickou paní rozhodčí z Polska, která se snažila mluvit česky, paní Nickiewicz Jadwigu. Ta i přes to, že se jí více zamlouvali drobnější a menší fenky, než je naše Annie, dala Annience známku výborná a pokračovali jsme v soutěži o pořadí...

Posudek: (v češtině! hurá): velká mohutná fenka, velmi hezká hlava, správné úhlení končetin, přední končetiny v pohybu odstávající lokty, velmi dobrá v pohybu, typická barva, hezká srst.

Ocenění: VÝBORNÁ 2, získaný titul:res.CAC!
pro změnu:-)
černoši v tunelu:-) kuk:-) 


 

Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno: 28.6.2009

Téměř po měsíci jsme vyrazili směr Brno, zde jsme se  také setkali s našími "štěńátky": Annie ze Šternberka, Akimem a Archiem.
Posuzoval rozhodčí z Maďarska pan Levente Miklós byl pořádně přísný, kluci i Annie dostali pouze známku dobrá, pan rozhodčí se dostal i u několika hezkých psů ke známce dostatečná, což se příliš často nevidí. Ve třídě mladých "probíral" všechny zúčastněné a když si konečně vybral "vítěze" ani u psů, ani u fenek neudělil tituly...no, kupodivu se mu naše Annie (Agáta od M.) líbila...

Posudek: hodně volně z němčiny: typická kompaktní fena, pěkná hlava, pevný hřbet, skloněná záď, nůžkový zkus, paralelní postoj (?), v pohybu vytáčí lokty.

Ocenění: VÝBORNÁ 2, získaný titul:
res.CAC!

Fotečky nejsou nic moc, aneb chvála světlu v halách, ale jinak to bylo fajn, díky, Šári...

my v pozadí Annie ze Š.  

 

Klubová výstava KŠSP: 30.5.2009 Hradec Králové

Téměř po 3 týdnech jsme se vydali na další výstavu, tentokrát do Hradce Králové, kde jsme se setkali mimo mnoha známých také s naším "štěńátkem" Agi - Bárou, jak jí říkají doma. Kvůli ní jsme vlastně na tuto výstavu Annie přihlásili... Barunka vypadá moc krásně, posuďte sami, má se opravdu výborně a jde to na ní vidět. Nechápu, jak mohla od paní rozhodčí získat jen známku dobrá...
No, i když jsou si holky poměrně podobné, my jsme se p. rozhodčí ing. Evě Procházkové líbili ...Prý se na nás hezky kouká, povídala a nechala nás běžet ještě jedno kolečko...když nám ukázala 2, říkala, že máme ještě všechno před sebou, vyhrála fenečka, která byla o půl roku starší, "vlezla" se do naší třídy jen o týden, ale jsme naprosto spokojení, je to holka šikovná!

Posudek Annie: 17 měs. fena, pěkná v typu, velmi pěkná hlava, středně hnědé oko, zkus nůžkový, chrup plný. Velmi pěkná hřbetní i spodní linie, korektní postavení obou pánevních končetin, mírná hra loktů, příjemná povaha, pěkně se předvádí.

Ocenění: VÝBORNÁ 2, získaný titul:
res.CAC!

     šikula
 

 

Svod mladých: 10.5.2009 Rožnov p. R.

Další den se konal Svod mladých, k mé velké radosti se opět zúčastnil Archie, Akim i Annie ze Šternberka a samozřejmě naše Annienka (Agáta). Jen pro úplnost, Aischa a Agi (Bára) se účastnili Svodu mladých už na podzim v zárybničné Lhotě... takže jediný, kdo na Svodu nebyl je Ája, na kterou se můžete podívat do sekce štěňátka "A" (cestou jsme ji navštívili)

Posudek: Celkový vzhled typický, barva oka středněhnědá, nůžkový zkus, vývoj chrupu ukončen, kulaté oko, typické rozložení bílých znaků, povaha: vyrovnaný, sebejistý (pan "posuzovatel" ji plácal a říkal: "pěkná fena":-))
Annie a Annie ze Št.
                                  zleva Akim, Annie, Agáta, Annie ze Št., Archie

 

Speciální výstava KŠSP: 9.5.2009

Do Rožnova jsme tentokrát vyrazili už v pátek a opět bez pánečka (motokros:-), ale s oběma holkama se mnou jeli moji drazí rodiče (díky!) a bylo to úplně super setkání nejen se spoustou lidí z Pecky, ale bylo to také setkání rodinné! Už v pátek se k nám přidal Archie s paničkou, v sobotu k mé obrovské radosti přijel  Akim s paničkou i pánečkem, taťka Conrad a teké ségra Annie ze Šternberka! Byla jsem hrozně šťastná, že jsme se takhle setkali a ještě jednou moc díky všem! Bylo to krásné, mít vás větší půlku pohromadě...
Conrad získal na výstavě další známku Výborný do své sbírky, kluci i Annie získali známku Velmi dobrá, což z hlediska toho, že Archie i Annie byli na své 1. výstavě, je moc pěkné. Kluci i naše Agátka měli německy mluvící rozhodčí, tak jsme si v posudku moc nepočetli... Agátka získala také známku Velmi dobrá, což vzhledem k tomu, že jsou na ní ještě vidět známky předchozích štěňátek, mi udělalo radost.  Naše Annie měla českého rozhodčího (p. Ladislav Kukla), tak ho mohu sem napsat. Byl hodně "zatížený" na pohyb, a tak jsme běhali a běhali a Annienka se opravdu snažila a vyplatilo se to!
Předváděla jsem i Agátku, aby jí to nebylo líto, posuzovala nás stejná rozhodčí jako vloni, takže jsme dopadli obdobně, ale vzhledem k mírné nadváze po štěňátkách jsme si v konkurenci asi 50 fen nevedli špatně...

 


Posudek Agátka: OTEVŘENÁ: (opět posudek v němčině - volné přeložení, díky Leoši:-): velmi silné nízké končetiny, vepředu prošlápnuté, zuby kompletní, nůžky, hluboký hrudník, správné přední tlapky, správný zadní postoj, správný pohyb, v pohybu volné lokty, srst by měla být rovnější, mírně nahnědla, pevný postoj

Ocenění: VELMI DOBRÁ


Posudek Annie:  MEZITŘÍDA: 17-měsíční fena, správně formovaná, hezky modelovaná hlava, dostatečně pevný hřbet, správně položená záď, dobrý hrudník, dobrý posun obou pánevních končetin, zlehka vytáčí lokty, výborně předvedená (toho si cením nejvíc!), pěkná srst, pěkné rozložení znaků

Ocenění: VÝBORNÁ 1, získaný titul:CAC!!!Panička se z toho šoku mírně chvěla! Díky tomuto ocenění jsme museli ještě běhat v závěrečné soutěži o BOBa (nejl. fenu).. už jenom naše přítomnost mezi nejúspěšnějšími fenami byla úžasnou zkušeností...
fešanda, co?


                                            zleva Archie, Akim, Annie, Agátka, Conrad

 

IV. Hanácká národní výstava psů Olomouc: 9.1.2009

V sobotu jsme vyrazili na výstavu do Olomouce, nemuseli jsme vstávat moc brzy, máme to jen asi půl hodinky autem, takže pohoda. Sešli jsme se tu s početnou skupinou známých, včetně CHS vom Pirnikhof a také s tátou našich štěňátek z obou vrhů Conradem. Ten nám udělal obrovskou radost získáním již 2. titulu resCAC! Velká gratulace!!! Naše Annie získala známku výborná, což v konkurenci 12 fen považuji za úspěch. Ale do pořadí jsme se nedostali, p. rozhodčí dával přednost spíše drobnějším fenkám, ale je zvláštní, že Conrad se mu velmi líbil, jsou si s Annie skutečně velmi podobní, táta se nezapře!

Posudek: TŘÍDA MLADÝCH: velká fena, silná kostra, trochu volnější pysk (se na něj smála:)), rovný hřbet, dobrý postoj, dobrý pohyb


Ocenění: VÝBORNÁ

rovnáme do postoje postoj pohoda...

 

Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno: 29.6.2008 

Nedělního rána jsme se vydali s naší malou (no, má už 38 kilo!) Annie na výstavu do Brna. Na takové velké akci jsme ještě nikdy nebyli, tak to pro Annie i páníky byla velká premiéra. Vše jsme zvládli na jedničku, bylo to všechno dobře organizované a poměrně přehledné. Byl tam s námi Akimek, který také dostal ocenění VN, takže náš výsledek je:

Posudek: TŘÍDA DOROSTU: 6 měsíční fena dobrého formátu, správného výrazu hlavy, sytého pálení a bílé kresby, klidně se předvádějící, elegantní v pohybu.


Ocenění: VELMI NADĚJNÁ 1!!!

 

čekáme

Rožnov 10.5.2008

Do Rožnova na klubovou výstavu jsme se tentokrát vydali jen s naší malou Annie, Agátku jsme nechali doma. Pro naši Anulu (Agátu 2) to byla velká premiéra, která ale dopadla lépe, než jsem doufala…
Mělo to být na můj popud tak trochu sraz „našich“ štěňátek, sice nedorazili všechny, ale i tak to bylo moc fajn, vidět zase naše odchovance. Nakonec dorazil jen Akimek a Aischinka (Archieho panička nemohla přijet, protože se až v noci vrátila z Francie a Annie svědili ouška, tak se léčila doma). Naše dětičky si vůbec nevedli špatně, Akimek získal Velmi nadějná 1, Aischa Nadějná (zatím jen nadějná, vytáhla se a musí se ještě zakulatit) a naše Annie získala Velmi nadějná 2 (můžete se podívat ve fotogalerii, jak jí to sluší i spolu s pánečkem, který tento den byl také 2. v motokrosu).
Udělali jsme i pár fotek s jejich tátou Conradem. Zkrátka a dobře, byl to příjemně strávený den se spoustou kamarádů nejen z Pecky (jak prohlásil p.Antušek, byla tam celá Pecka a ještě pár lidí navíc…) a škoda jen, že s námi nemohl být páneček, ale tímto děkuji svému taťkovi, že mi dělal příjemný doprovod!

Posudek: TŘÍDA ŠTĚŇAT: 5 měsíční, středně velká fena, výborného formátu, dobře modelovaná hlava, korektní ucho, tmavohnědé oko, nůžkový skus, velmi dobrá hřbetní linie, užší hrudník, mírně vtočené lokty, vzadu mírně vytočené tlapky, korektně zaúhlené, korektní ocas, v pohybu vzadu sbíhavé a volnější v loktech, standartní zbarvení, výborná povaha

Ocenění: VELMI NADĚJNÁ

Kompletní výsledky najdete na  www.kssp.cz

Akim, Annie, Aischa + taťka Conrad
 

Akim + Annie

2 vítězové (páneček v motokrosu)

Klubová výstava ŠSP: 13.10.2007- Rožnov p.R.

Bylo přihlášeno 370 psů! Tato klubová výstava se tak stala nejpočetněji zastoupenou v historii klubu. Měli jsme katalogové číslo 254. Dostali jsme se na řadu poměrně brzy, což jsme v dosti chladném počasí uvítali. Nastoupili jsme asi ve třetí skupině do krajního kruhu a asi jako 7. ze skupiny jsme přišli na řadu. Běhali jsme moc pěkně – říkal páneček – a i zuby jsme zvládli v pohodě – i když p.rozhodčí Agátce dávala do pusy sama ruku, Agátka vše zvládla – většina rozhodčích se jen kouká a pánečci ukazují zkus a „krokodýlka“ (otevřená pusa, aby šly vidět i zadní zuby).

Posudek: TŘÍDA OTEVŘENÁ: Paní rozhodčí byla z Německa, posudek je tedy v němčině, díky bratránkově překladu konečně vím, co tam je: silná fena, dobrá velikost, mohutná hlava, korektní ucho, tmavé oko, dobrá hřbetní linie, užší hrudník, postoj hrudních končetin dobrý, zadní postoj dobrý, vyrovnané ladné chody, přední trochu kříží (volnější lokty), správná kresba a barva, přátelská povaha.

Ocenění: VELMI DOBRÁ

 

XI. Ostravská národní výstava psů: 15.4.2007

Po klubových výstavách jsme si nedělali iluze, že bychom mohli dopadnout nějak výrazně dobře, ale chtěli jsme zkusit i nějakou vyšší soutěž, tak panička rozhodla, že pojedeme do Ostravy. Není to až tak daleko, tak uvidíme. Nemohli jsme to chvíli najít, jelikož výstaviště Černá Louka nebylo příliš značeno, ale po jednom zeptání jsme to nakonec našli. Bylo tady spousta hafanů, různorodých ras a velikostí – Agátku nejvíce zajímali ti nejmrňavější. Bylo poměrně teplo, sluníčko svítilo, bylo nám fajn. Tak jsme způsobně čekali, až na nás přijde řada. Bylo nám to už dlouhé, museli jsme se občas jít proběhnout… Přišla na nás řada až někdy po obědě a to už se Agátce moc stát v kruhu nechtělo, ale běhat se nám podařilo, ve skupině jsme chvíli postáli, ale ve chvíli, kdy p. rozhodčí vybíral mezi námi a další fenkou na 2. místo, si lehla a už se jí vstát nechtělo. Asi už toho měla plné zuby a nejraději by zamířila do stínu. No, nevadí, i tak jsme byli nad míru spokojeni a Agátka za to dostala nového pískavého ježka (v pořadí již 3., ale ti staří už nepískají).

Posudek: TŘÍDA OTEVŘENÁ: Dvouletá fena s kvalitní srstí, dobře formovaná hlava, správné ucho, delší hřbetní linie, užší formování vpředu.

Ocenění: VÝBORNÁ 3

 

BONITACE: 1.10.2006- Mohelnice

Panička byla od rána pořádně nervózní, vždyť bonitace je něco jako maturita pro pejsky, krok do opravdu dospělého světa, bonitační kód je něco jako „zařazení do škatulky“, Agitce to bylo jedno, ale asi ji pak panička nakazila a hned po příjezdu- neměli jsme to moc daleko, asi nejblíže ze všech účastníků- hodila bobek. Ještě, že jsme měli igelitové sáčky. Měření a celá procedura trvala poměrně dlouho a Agitce se vůbec nechtělo stát na jednom místě, když kolem běhalo spoustu pejsků! Nakonec jsme ale i my přišli na řadu a zvládli jsme to!!!S poměrně dosti dobrým výsledkem můžeme být určitě spokojeni!

Posudek: Celkový vzhled: korektní a mohutný, harmonická tělesná stavba, fena 61-66 cm, barva oka středněhnědá, nůžkový skus, ve všech pozicích odpovídá standardu, žádná vada nebrání využití v chovu, úzké postavení hrudních končetin, příliš dlouhý, měkký hřbet, narezlá barva  (zkoušení jiných granulek se nevyplatilo), typické rozložení bílých znaků, vyrovnaný, sebejistý. Plusy, mínusy žádné – připadalo mi, že už byli unavení, bylo to již druhý bonitační den.

Bonitační kód: 535 ALNV 55B, CHOVNÁ I

 

Měli jsme zaplacenou Národní výstavu v Olomouci, která se konala 12.1.-14.1.2007, ale Agátka se rozhodla začít hárat o měsíc dříve – přesně 5 dnů, před konáním výstavy, takže jsme se bohužel zúčastnit nemohli.

 

Speciální klubová výstava ŠSP: 16.9.2006- Rožnov p.R.

Vypravili jsme se už skoro jako „profíci“ na opravdu první výstavu! Byly jsme podle věku zařazeni do mezitřídy (15-24 měsíců). Vše jsme zvládli a takto to dopadlo.

Posudek: MEZITŘÍDA: Dobrá hlava a ucho, středně hnědé oko, dobré rozložení barev, nůžky, dobrý hřbet, korektně nasazený ocas, dostatečně hluboký hrudník, úzký postoj hrudních končetin, pánevní dobře úhlené, oboje v pohybu úzké, dobrá struktura srsti, vyrovnaná povaha.

Ocenění: VELMI DOBRÁ

Svod mladých: 16.10.2005-Rožnov p.R.

Bylo nám teprve 7 měsíců a tolik psů pohromadě ještě neviděla, byla z toho nervózní, stejně jako my, protože na podobné akci jsme nikdy nebyly. Potkali jsme se tu se 2 ségrami naší Agátky, obě byli moc krásné- geny se nezapřou…ale oproti naší Agátě byly mírně bojácné – Agáta na všechny radostně štěkala a chtěla si hrát, ségry se moc netvářily…

Posudek: Barva oka-středněhnědá, vývoj chrupu ukončen, nůžkový skus, ocas vysoko nesený za pohybu, typické rozložení bílých znaků, povaha-temperamentní, lehce rozrušitelný. V plusech jsme měli kvalitu srsti a silnou kostru.