DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 26.05.2020 15:27:36 

CHS od Mírova

Štěňátka "A" +"B"(5.

 

 

Agáta Monte Torres a její štěňátka s Conradem vom Pirnikhof

vrh "A" 5.12.2007 a vrh "B" 4.10.2008

Aktuální fotečky najdete vždy na konci této stránky...a nově i na začátku:-)

2010 

7.4. dostala jsem krásné fotky od páníků Akima, tak na ně koukněte níže...moc děkujeme za ně!

s malou paničkou  

  ideální domeček:-)

9.1. máme nové fotečky od Agi=Báry, které poslali pánečci včera, moc děkujeme!

  

27.1. aktuální fotečky našeho odchovance, fešáka Archieho si můžete prohlédnout níže...byli ho navštívit moji rodiče, když byli poblíž na Silvestra...je to čím dál větší krasavec..

 Archie 2 roky s kamarádem

 Archie 2 roky

10.7. přidala jsem nové fotečky Archieho v jeho království, tak bych se chtěla taky jednou mít! Díky, páníčci za péči a lásku!

13.5. dodala jsem nové fotečky (první v novém domově) naší Áji...

17.4. přidány fotečky Akimka, který už má 58 kilo!

 

5.12. právě dnes mají naše první štěňátka "A", tedy: Akim, Archie, Ája, Annie, naše Annienka, Aischa a Agi (Bára) PRVNÍ NAROZENINY!!! Tak přejeme vše nejlepší, hl. zdravíčko a poslouchejte páníky!

 

 

Konečně jsme se dočkali, nastal 25. den březosti (?) naší Agátky a tak jsme se vydali netrpělivý a plni očekávání (hl. já) k naší skvělé slečně veterinářce do Zábřeha.

 

Agáta očuchala celou ordinaci, nachystal se ultrazvuk, oholilo se kousek bříška a už jsme je viděli!!! Malinkaté kuličky, co se hýbaly…úžasný zážitek hl. pro mě – Agátka se tvářila, že se jí to vůbec netýká a hrozně ji otravovalo, že musí chvíli stát na místě! Když se paní doktorka zeptala, jestli chceme fotku, moje radost nebrala konce… hned jsme Agátce i s pánečkem pogratulovali, zeptali se ještě na pár věcí, domluvili informační schůzku ohledně porodu a pelášili jsme domů. Večer dostala Agátka dobrůtku na oslavu a my s pánečkem si připili na zdraví miminek a zdárný průběh březosti…
By mě zajímalo, jakou radost budu mít jednou z vlastního těhotenství…

 

na níže uvedeném odkazu naleznete fotku z ultrazvuku

http://www.odmirova.unas.cz/fotogalerie/stenatka/sono.htm


 

Po dlouhých 26 hodinách předporodních příprav a porodů s přestávkami nám Agátka nadělila v předvečer Mikuláše (5.12.) 8 krásných štěňátek. Je to 5 holčiček a 3 chlapečci!
Nebylo to vůbec jednoduché, už ráno kolem 5. odešla hlenová zátka, kolem půl osmé "praskla voda" a když se ani po 2 hodinách nic nedělo, po konzultaci s veterinářkou, jsme ji naložili a jeli do veterinární ordinace.
Naše úžasná veterinářka Agátku prohmatala, udělala ultrazvuk a zjistila, že se do pánevní oblasti derou 2 štěňátka naráz! Zavedla jí kanylu, píchla ji oxytocin na posílení stahů a také vápník. Zanedlouho začaly očekávané stahy a narodilo se první mimi - chlapeček, pěkný cvalda. Jen o pár minut později jakoby mimochodem vylezla holčička! Pak nás poslala domů, že už by to mělo jít v pohodě samo… ale nešlo, po několika pokusech jsme opět jeli směr vet. Zábřeh. Zopakovala se injekce oxytocinu a za 80 minut se narodila další 4 štěňátka (opět v pořadí kluk holka, pak už holčičky). Mezitím jsme ji nechali kapat roztok glukózy, aby získala energii.
Pak jsme jeli domů, že uvidíme, jak to bude vypadat dál… (ultrazvuk ukázal ještě 2-3 štěňátka).
Agátka se o mimi vzorně starala a nedala nám moc prostoru ji pomoct. Asi v 19 hodin jsme to šli zkusit znovu, abychom jí pomohli porodit dalšího drobečka… povedlo se! Tak přišla na svět další holčička tentokrát bez pomoci veterinářky!
Nechali jsme celou rodinku o samotě a šli ji zkontrolovat až kolem 10! Jaké bylo moje překvapení, když jsem uviděla mokré štěně bez mašličky (všechny jsem hned po narození označovala barevnými stužkami)! Porodila další fenečku úplně bez pomoci v kupě dalších štěňátek!
Je to holka šikovná!!!

 

Šli jsme tedy na chvíli spát a až kolem 5.ranní jsme šli zkoumat, jestli bude ještě 9.mimi. Zkusili jsme ji povzbudit k porodu, ale nešlo to. Zavolala jsem veterinářce a domluvili pro jistotu kontrolu ultrazvukem. Ráno v 7 jsme tam byli i s košíkem miminek. Nic se nenašlo, takže jsme si mohli konečně vydechnout, jet domů a já mohla jít spát (páneček musel do práce).

Přejeme Agátce mnoho mlíčka a štěňátkům hodně zdravíčka…

Co už umíme…

  5.12. jsme se narodili, mamince jsme dali pořádně zabrat, ale teď už z nás bude mít jen radost…  nikomu je nedám!
10.12. byli jsme všichni na odstrnění paspárků, nebylo to nic příjemného, ale všichni jsme byli moc stateční (panička nás držela na klíně a nesla to snad nejhůře)
17.12.Agi, Annie, Archie a Ája už začali vidět!                                                                                                                                                                             18.12. už jsme otevřeli očička všichni!                                                                                                                                                                                       21.12. v těchto dnech jsme si začali lozit a hrát…
25.12. dnes jsme dostali tabletku na odčervení, teda,řeknu vám, žádná mamka to nebyla…
26.12. dnes jsme dostali poprvé jinou baštu, než od maminky, panička uvařila kašičku z umělého „psího“ mlíčka, tak nám to docela chutnalo, ale lízat je dřina…
28.12. ode dneška baštíme namočené štěněcí granulky a ty nám chutnají moooooooc dobře (víc než kašička, i když Aginka si to nemyslí…)
29.12. už vesele chodíme, okusujeme maminu a sourozence a zkoušíme štěkat!!!
30.12. dnes nám panička s pánečkem stříhali drápky, prý, abychom nedrápali maminu… skupinové foto 

3.1.08 vrtíme nesměle ocásky!!!

5.1. máme 1 měsíc života za sebou!!!...byli jsme dnes přestěhováni do větší místnosti, to se bude lumpačit!
Od 13.1. jsme každý den mohli (pod dozorem kvůli jezírku) vesele běhat po venku, ničit paničce všemožná kvítka, která díky pěknému počasí už začala rašit a to vám byla legrace, vše nové objevovat…                                                                                                                                                          
 ÁjaArchie  AnnieAischa  Agáta = naše AnnieAgi Akim

7 týdnů...máme za sebou očkování a tetování, bolelo to, ale byli jsme stateční... 

8-9 týdnů...poslední dny u maminky a páníků doma, postupně se rozutíkáme do světa... boj o kost...nebo se podělíme? pod dozorem mámy

No, a než jsme se nadáli, postupně si nás vyzvedli nový páníčci a jelo se do světa!Všichni jsme byli v autě stateční, nikdo z nás se v autíčku nepoblinkal, jsme hold šikovní…

Panička nám vybrala moooc hodné páníčky, tak se budeme snažit, moc je nezlobit…  
 
Většina fotek je na našich původních www.odmirova.unas.cz

Pár aktuálnějších fotek našich odchovanců

Akim

Agi (Bára)
 

Archie
 

 

 
 Archie 13 měsíců
zde můžete vidět, jak to sluší pejskovi z 1. vrhu Archiemu ve věku 13 měsíců... moji rodiče ho byli navštívit a snad se tam brzy vypravíme i my...
děkuji pánečkům za vřelé přijetí a péči o něj, jde na něm vidět, že se má opravdu skvěle! je nádhernej!

 

 

 

Akim 13 měsíců

   s malou paničkou

Květen 2009 Ájinka z domova... mezi zvířátky je jako doma, bydlí vlastně tak, jak celé generace jejich předků, v souladu s přírodou...vypadá spokojeně...i když 2 dny před naší návštěvou přišla o svého nejbližšího kamaráda, berňáka Bimba (teď už na ni kouká z nebíčka)...často dělá doprovod pánečkovi při vyjížďkách na koni a nejraději koníkovi spí na bříšku    

Květen 2009 Archie doma...

postoj  

na zídce                                                                               doma v restauračce

 

Štěňátka vrh "B"...

18.10. máme nové fotečky fešáka Bárta - 2 letého, moc za ně děkujeme.

Je to šikulka na cvičáku, ale výstavy moc nemusí. Zůčastnil se Klubové výstavy v Táboře se známkou dobrá, posuďte sami z fotek, nezasloužil by lepší? Asi se mu pan rozhodčí z Německa nelíbil.

http://odmirova.rajce.idnes.cz/Bart_2_roky/

 

2.5. se náš odchovanec Bártík zúčastnil MVP v Praze...sice dostal známku VD, ale je to fešák a páníkům děkujeme za předvedení a fotečky, na které se můžete podívat v sekci štěňátka "B". Pan rozhodčí měl pravděpodobně nastudován trochu jiný standart a tak vybral pro nás poměrně nestandartní tip psa...no, asi jsou v Kanadě jinačí berňáci...

 

7.4. dostala jsem krásné fotky od páníků Bártíka, tak na ně koukněte níže...moc děkujeme za ně!

 na výletě 

 na cvičáku

 doma

 

4.3. dneska nám přišla poštou krásná fotka našeho odchovance Bucka z Velkých Losin, cituji pánečka: "je mi 16 měsíců a je ze mě pěkný veliký pes (73 cm, 65 kg). Mám se dobře. Haf, haf, zdraví Buck a páníčci."

buck_16m.doc (2605 KB)

 

2010

14.10. v sekci Úspěchy se můžete podívat, jak to Annie slušelo na Klubové výstavě v Zárybničné Lhotě u Tábora, kde jsme strávili víkend 3.-4.10. a v neděli se konal Svod mladých, kde jsme se potkali s bráškou Bártíkem, kterého si můžete prohlédnout níže... Bártík na Svodu dostal úplně dokonalé hodnocení, žádná připomínka, je to opravdu fešák... Svod se konal přesně na den jeho 1. narozenin a sourozencůsamozřejmě taky...Přijela ho podpořit celá jeho úžasná rodina, které moc děkuji za účast a hl. za to, jak se má Bárt skvěle!...měla přijet i Bellinka, ale bohužel týden před Svodem začala hárat, tak nemohli přijet... dostala jsem ale od jejich pánečků fotečky, tak je připojím níže...Díky!

Bártík

    postoj kontrola běžíme hodnocení fešák!!!

 

Bellinka

  

 

4.10. tohoto dne se dožívají naše štěňátka z druhého vrhu prvních narozenin!!! Takže Bellinko, Bessienko, Bonečko, Bartíku, Baxíku, Berny a Bucku, hodně zdraví, pohody a lásky od páníčků a nezlobte je! Doufám, že budu moct brzy připojit nějaké aktuální fotečky!

13.8. téměř před dvěma týdny, přesněji 1.8. jsme byli s manželem na závodech v motokrosu (jak jinak:-), které se konali v Petrovicích u Karviné, kde kousek bydlí naše štěňátko - Baxíček. Z prcka, který nás opustil jako poslední medvídek téměř před 7 měsíci už vyrostl velký nohatý "bafan" (10 měsíční), který dělá radost všem z lidské smečky, jen nemá moc čas na jídlo, protože neustále vymýšlí nějaké jiné aktivity, ale slíbil nám, že se polepší a bude pěkně papat:-)

proběhl potokem:-)

 

7.8. aktuální fotečky poslané před pár minutami najdete níže, je na nich Bártík, který už má neuvěřitelných 49 kilo!

 

13.7. přidávám "čerstvé" fotečky Bellinky, které jsem dnes dostala... jaká je z ní pěkná slečna se můžete podívat zde

   

11.7.dnes mi přišli krásné fotečky "naší" Bonečkytak se na ni můžete podívat... řekla bych, že je to celá maminka...

   

10.7. byli jsme na výletě (v květnu) za některými našimi štěňátky, Buckem a Bernym a taky Archiem (jeho fotečky najdete v sekci štěňátka "A", můžete kouknout, jak vyrostli a jak jim to sluší!

Bylo to moc fajn, je po takové dlouhé době je pomuchlat, podívat se jak jim to sluší a jak se mají dobře. Snad to páníci nebrali jako kontrolu, ale jako krásně strávené chvilky pro mě! Byla bych nejšťastnější, mět je jednou zase pohromadě, ale už by se k nám asi nevešlimacci krásní!

BERNY

    s paničkou s kostičkou

BUCK

  "vychovatel" Bucka - Ben

17.4. přidávám pár aktuálních foteček vyrostlých štěňátek (nyní 6-měsíčních), posuďte sami, jak jim to sluší...

Buck okolo 5 měsíců

  s paničkou a kamarádem Benem (9 let)

Bona 5 a 6 m.

5 m. s kamarádkou yorkšírkou... 6 m.

Bessie 6 m.

 

Bárt 6 m.

  Bárt postoj

5.2. Tak, už je to zase měsíc a chlupaté kuličky, co nás "opustily" téměř před třemi měsíci už mají měsíců PĚT!!!

dodávám fotečky Bártíka a Bellinky, co jsem před nedávnem dostala od pánečků, děkuji!

Bártík 4 měsíce


 

Bellinka 4 měsíce...panička je fakt moc šikovná na fotečky, jde to vidět...

 

4.2. Dneska už máš Baxíčku, Bellinko, Bonečko, Bessienko, Barte a Berny 4 měsíce!
Tak gratulujeme, přejeme hodně zdravíčka, ať pěkně rostete a poslouchejte páníky a nekousejte je:)) za chvíli asi budete měnit zuby, tak si s vámi užijí:))
Ať se daří a pěkně se nechejte vyfotit, ať fotečky můžou páníci poslat mě!

16.1. 2009 pár foteček od nových páníků, abyste je viděli! Moc za ně děkuji!!!

Musím se přiznat, že mi moc chybějí...ale myšlenka na to, že se mají dobře mě činí šťastnou!

Bártíček

Bellinka

 

Bessienka

s pánečkem s paničkou

Baxíček

s paničkou (MMS)

Berny

(MMS) (MMS)

Bonečka

 

4.10. Gratulujeme šťeňátkům "A" k dnešním 10 měsícům a s radostí oznamujeme, že Agátce a Conradovi se  včera narodilo 7 štěňátek!!!
Nebylo to jednoduché, ale nakonec vše dopadlo dobře, Agátce i mimčům se daří dobře a vypadají skoro jako kopie jejich starších sourozenců, jedno z nich vypadá úplně jako Agi, tak jsem jí dala taky oranžovou stužku, máme 4 chlapečky a 3 holčičky...
Už si jen přejem, aby pěkně rostli a Agátka měla dost mlíčka!

Fotky, slíbené, dodávám....!

9.1. Už nemáme žádné štěňátko doma, všechny už jsou u nových pánečků!!! Teď budem odpočívat a za rok se uvidí!

4.1.2009 aktuální fotečky Baxíka

   to jsem velkej fešák!!!?

27.12. stále máme doma ještě Baxíčka, ktarý čeká na páníky a docela si užívá společnosti mámy a ségry Annie... vesele s nima lítá venku, prozkoumává všechna zákoutí naší zahrady a vůbec mu nevadí mrazivé počasí... je ve svém živlu... a i když je u nás jen poprašek sněhu, všichni 3 se tváří spokojeně... včera se i malý Báxík zkoušel klouzat po zamrzlém jezírku!

dodávám nové fotečky Baxíka a níže také Bonečky a Bernyho v náručí nových páníků...

Baxík sám

  

s mámou a ségrou

  

se synovcem a neteří

Berny

Berny u pánečka

Bona

 

Bonečka u pánečka

 

17.12. už je volný jen Baxíček a netrpělivě vyhlíží nové páníčky, neváhejte, volejte 777 115 177 je to nejvymazlenější štěňátko!

9.12. přidány nové fotečky (úplně aktuální) volných kluků a Bonečky  a Barta s novými pánečky...

Bart s novými páníky

Bonečka už bude za týden taky v novém domově

volný Berny touží také po nové rodině !!!

odvezte si mě někdo, budu hodný... opravdu! podívejte, jsem fešák! no, ne?

Baxíček by chtěl už taky do nového domova !!!

prosím, vyberte si mě!už k vám běžím! jsem neposeda! no, vidíš, že to umím i sám! haf !

 

 

 

 

 

7.12. takže, dneska nám odjel Bártíček do nového domova a za chvíli si odvezou i Bessienku noví páníčci... Takže máme ještě doma zadanou bonečku, páník čeká na stěhování, ale stále ještě nemá pánečky Baxík a Berny!

4.12. oslavila naše štěńátka "B" 2 měsíce!

1.12. Jak koukám, už jsem dlouho nic nepřidala... Takže, ve středu nám už k novým pánečkům odjela Bellinka a v neděli Buck, oběma se dle informací daří skvěle a cestu zvládli na jedničku! Také Bonečka a Bessie už se těší k novým páníkům, kteří by si pro ně měli přijet tento týden. Takže rekapitulace: na nové páníky stále ještě čekají krásní kluci Bart, Bax a Berny, tak neváhejte, můžete si je hned odvézt!

Před týdnem proběhla Kontrola vrhu, p. Veselá nám štěńátka moc pochválila, že mají silné kostry  a u všech bylo hodnocení Neshledána vada, Standartní, nadějný, tak paráda! Jen Baxíček má menší kýlu, ale prý nebude ani nutná operace, hlídáme to a zatlačujeme a zdá se, že už se to lepší. Je to největší mazel, asi ví, že o něj pečujeme na 110%. Bártík je pěknej macek, už má skoro 9 kilo a doufá, že i pro něj se najde hodná rodina - p. Veselá u něj napsala Velmi kvalitní! No a Berny, posl. volný pejsek se nejvíce líbil p. Suché, na jejímž názoru mi také velmi záleží. Tak také doufám, že i on najde páníky, kteří ho pojedou někdy i někam ukázat veřejnosti, je fakt fešák!

 BELLINKA s novým pánečkem BUCK u páníka BUCK u paničky...jedeme domů! BART čeká, kdo si ho vybere

 BAXÍK taky čeká, komu se zalíbí

 BERNY se taky těší na toho, kdo si ho vybere, bude mu dělat jen radost!

BESSIE už je zamluvená  BONEČKA už taky má budoucí páníky, už je vyhlíží...

23.11. Před chvílí odjela veterinářka, mimča jsou už naočkovaná i načipovaná, jsem ráda, že jsem se rozhodla je načipovat, místo tetování, někteří si ani nevšimli, že dostali po sobě 2 injekce, bylo to v pohodě, vloni to tetování byla hrůza!!!
Annienka má taky čip, aby jí to nebylo líto, Agátku jsem nenechala, je poslušná, už to není nutné...
Volala jsem poradkyni chovu p. Veselé a během týdne přijede udělat přejímku (kontrolu) vrhu, tak pak už nic nebrání tomu pustit naše mazlíčky do světa...hrozně to uteklo, ani mi nevadí, že jsou ještě 3 nezadaní, aspoň se "rozutečou" postupně...

Ještě je tedy volný Bax, Berny a fenečka Bessie! A nově Bart, zájemkyně se rozmyslela, ze závažných rodinných důvodů... je mi ho líto, tolik se mu líbily jejich holčičky...

V pátek měli naše štěňátka rušný den, kolem 11 se přijel podívat na Bonečku p. Procházka, její budoucí páníček a prý by si nejraději vzal všechny!!! Líbil se mu také moc Baxíček, že je to takový akční kluk, ale nakonec se rozhodl pro již zamluvenou (dle fotek) Bonečku. bylo to zajímavé, Když přijel, Agátka je šla nakojit, všechna mimča sála, jen Bonča se pustila a běžela k němu...no, není to náhoda?

A večer se přijela podívat na naše hafínky panička s pánečkem od táty štěňat, Conrada a vzali také sebou manželé Suchých, kteří jsou páníci dědečka štěňat a z jejichž chovu Conrad pochází. Obojí byli z našich "medvídků" nadšení, pochválili je všechny, čehož si velmi cením, hl. od p. Suché, která je poradkyní chovu pro apenzelly a entlebuchy a sama je dlouholetá chovatelka nejen berňáků. Pochválila jak rozložení bílých znaků, tak i sílu kostry... Všechna mimča stihla během chvíle zkontrolovat, všichni mají nůžkový zkus a pejsci již sestouplá varlátka, což dnes potvrdila i p. veterinářka.

 Bart Bax Bella Berny Bessie Bona Buck     Annie holky na procházce

20.11. i pejsek Bart je už zadaný, ještě touží po nové rodině Bessienka, Bax a Berny... v neděli nás čeká očkování a jestli dorazí zítra papíry, tak i čipování a pak už jen posouzení vrhu a příští víkend by se nám už asi začli rozcházet k novým páníkům...tak si beru příští týden dovolenou, abych si jich ještě užila...

no, a zítra se na nás přijedou podívat páníci od taťky štěňátek a taky od dědečka štěňátek, snad se jim budem líbit a taky Bonečce má přijet páneček... to bude pokousáníčko

18.11. super aktuální fotečky ve věku 6 týdnů a 3 dnů! Ty naše úžasné kuličky už váží 5,5 - 6 kilo! Rostoü jako z vody a panička přemýšlí, že si na návštěvy k nim pořídí "kousací" oblek, koušou nás kamkoliv, kam dosáhnou a to už je pěkně vysoko:) Je mi jich líto, že nemají už všichni nové páníky, na které by se těšili, ale zatím je jim dobře u nás se ségrou a maminou...Už někteří krásně reagují na jména, je to paráda!

Stále jsou zadány fenečky Bona, Bella a pejsek Buck a Bart, ostatní (Bessie, Berny, Bax) jsou stále bez pánečků!

 holky pohromadě

 Bessie Bessie

Bella  Bona

 kluci spolu Bax Bart

 Berny Buck Bart a Berny

 Baxíček

 10.11. přidávám nové fotečky ve věku 5 týdnů! Baculínci už mají 4,5 - 4,8 Kg!  Už se pěkně koušou (i nás, pánečky:), vrčí, někdy i vyjí a štěkají i na nově příchozí, když je vezmu do náruče, vrtí ocáskem, je to teď asi to nejhezčí období. Annie jim dělá polštářek a je s nimi častěji, než mamina, kterou pořád sají:) ale je trpělivá a pořád kojí, my se snažíme jí ulehčit a přikrmujeme 3krát denně.

 

BERNY                                                                                                            BART 

 

BONA - zadaná                                                                                             BUCK - zadaný                                                                                            

 

BAX                                                                                                                 BELLA - zadaná

 BESSIE

 Bona Bella a Berny   Berny Baxíček se ségrou

3.11. zítra mají 1 měsíc a dnes jsem nafotila nové fotečky, poprvé už se jmény! u kterých jmen není nic napsáno, tato štěňátka jsou stále volná!

jo a málem bych zapomněla napsat, že ti naši baculíni mají už od 3,2 do 3,45 KILOGRAMU!

 papáme kašičku

 

BART                                                                                                              BAX                                                                                                    

 

BELLA-zadaná                                                                                                         BERNY

 

BESSIE                                                                                                           BONA - zadaná

 

BUCK - zadaný                                                                                             hrajeme si....

 bitka 1 bitka 2

1.11. 4 týdny Právě před 4 týdny přišla na svět naše štěńátka, bohužel jsem je dnes nestihla dneska zvážit ani vyfotit, ale zítra to napravím. Taky už jsem poslala v pátek jména, takže výběr většiny z nich byl na mě, tady jsou: Pejsci: Bart, Bax, Berny, Buck (zadaný) a fenečky Bella, Bessie a Bona (zadaná), zítra si mají přijet vybrat štěňátko jménem Buck a Bona bude provděpodobně žlutá fenečka a zbytek jmen rozdělím já, aby si už na jména zvykali a já nemusela volat, jako doteď: "Prďolky moje"...

25.10. 3 týdny Dneska jsou štěńátkům už 3 týdny!!! Dle dnešního vážení už mají mezí 2,5 - 2,7 KILOGRAMU!!! Byla jsem 2 dny v kuse v práci a nestačila jsem se dnes divit, jak ti drobečci povyrostli a jak jsou už "akční"! Běhají, začínají se kousat a pokoušejí se štěkat! je to krsné, rostou před očima. Dodávám aktuální fotečky.

 

červená - pes                                                                                                  zelená - pes

 

 žlutá - fenka                                                                                                   fialová -pes                    

 

modrá - pes                                                                                                   růžová - fenka

 oranžová - fenka "hromada" s paničkou

 

18.10. 14 dnů Tak, dneska už jsou našim drobečkům 2 týdny, už mají otevřená očka všichni a dle vážení už mají váhové rozmezí mezi 1460-1770 gramů!!! Dodávám čerstvé fotečky tentokrát i jednotlivě focené, pomáhal nám dnes u vážení a focení páneček, tak to bylo snazší, udržet tu drobotinu na misce vah... Ještě jednou dodávám, že žlutá, oranžová a růžová jsou barvy feneček, ostatní jsou kluci!

 červená- pes zelená-pes žlutá-fenka fialová-pes modrá-pes růžová-fenka oranžová-fenka

17.10. naše štěňátka už začínají otevírat oči, ještě asi neví, k čemu to je, ty obrázky, co vidí, ale určitě na to brzy přijdou! A taky už začínají pomalu chápat, na co jsou nožičky, už to nejsou jen "plazící" se tvorečci, už jsou to rychlonožky rostou před očima...o víkendu nafotím zase nějaké fotečky, těšte se!

8.den Včera jsem ty naše drobečky vážila a po týdnu papání mámina mlíčka a spinkání už vážíme 2násobek porodní váhy, jsme prostě čím dál tím roztomilejší kuličky a máma i panička na nás můžou být pyšní! Dnes nás panička párkrát "vyblejskla" a taky se na nás přišla podívat ségra Annienka a pomáhala mamině nás čistit...to je paráda, tolik péče a lásky okolo nás... podívejte, jak jsme povyrostli...

a jen tak pro info, holčičky mají oboječky v barvě růžová, žlutá, oranžová, ostatní barvy jsou kluci...

  s maminou "valná hromada"  pejsek   s Annie (vlevo) Annie s mamčou

Nefotila jsem je jednotlivě, protože Agátka má silně vyvinitý mateřský ochranitelský instinkt a nebudu ji zbytečně stresovat, že bych ji maličké brala jedno po druhém...

Dneska jsem ty naše drobečky vážila a krásně přibýrají, všichni o více než 100 gramů za 2 dny, to je krása!, jen tak dál!!!

3.den

      

 

Prosíme zájemce o nádherná miminka, aby psali na email co nejdříve, aby si mohli vybrat pro svého miláčka jméno (do 4 týdnů)!

1.den

 

 

29.9. Na těchto stránkách najdete podrobnosti, co se právě děje v Agátčině bříšku, našla jsem to náhodou a je to úžasný...

http://www.rr.sk/modules.php?name=Preg_kal&kryt_den=5&kryt_mesiac=8&kryt_rok=2008&zobraz_cele=0&krok=1&mepsa=Conrad+vom+Pirnikhof

Jinak Agátka se má (snad) dobře, už se jen tak pomalu kulí a panička si bere od čtvrtka dovolenou, protože kolem soboty by měla začít rodit, držte nám pěstičky, ať vše zvládnem, pak dám vědět, kolik miminek přijde na svět...

Tady je mamina v 55. dnu gravidity...

28.8. Už jsem se nemohla dočkat, jak to dopadlo a jela jsem už 24. den březosti na ultrazvuk...veterinářka se smála, že jsem nějaká nedočkavá, no, jo....přiznávám...

A výsledek...ANOOOOOOOOOOOOOO...štěňátka budou!!! Pokud vše dopadne dobře, měla by se narodit Agátce a Conradovi min. 4 miminka (oholili jsme jí jen kousek bříška a 4 jsme viděli!) začátkem října

Tady je fotka z ultrazvuku

ultrazvuk_B.doc (1072 KB)

 

 

 

7.8. Jsme jeli na překrytí...Agátka, i když bylo pořádné horko, hned po mém příjezdu z práce se hrnula do auta, ale museli jsme počkat, až se trochu ochladí a něco po 19. hodině jsme vyrazili směr Dlouhá Loučka... byl to opravdu fofr, asi se na sebe moc těšili, protože si panička ani skoro nestačila odložit tašku a už byli spojeni...tak, po 30.8. jedeme na ultrazvuk!

5.8. Dnes (úterý) jsme již potřetí byli za Conradem a konečně jsme se strefili (?) do vhodného (snad plodného) dne, kdy se chtěli oba... pro jistotu pojedeme ještě ve čtvrtek na návštěvu a snad se opět podaří a za 25 dnů uvidíme na ultrazvuku v Agátčině bříšku malé čilé kuličky, držte nám pěstičky!!!

 


22.7.2008 Mám velkou novinu, Agátka začala teď v úterý po dlouhých 10 měsících hárat, mám radost, snad i ona, pořád leze do auta, asi chce jet za ženichem
Tak teď bude pod přísným dohledem a asi za 12 dní pojedeme za tatínkem našich prvních štěňátek Conradem vom Pirnikhof, snad vše vyjde, jako minule...držte nám pěstičky!!!

Přesně na den po 10 měsících nám Agátka začala hárat... po delším uvažování jsem se rozhodla, že pojedeme opět za tatínkem našich prvních štěňátek, Conradem vom Pirnikhof.
Agátka je již delší dobu opět ve skvělé kondici, menší ztrátu chlupů po období kojení jsme již opět dohnali zvýšeným přísunem vitamínků a ještě větší porcí lásky a v tom nám samozřejmě pomohla její holka z 1. vrhu Annienka
A také si myslím, že jsme měli ohromné štěstí s výběrem krycího psa, vyloženě si typově s Agátkou "sedli" a stali se tak rodiči opravdu vyrovnaného, kvalitního a snad i zdravého vrhu, proto budeme toto spojení opakovat, snad vše vyjde, jak má a štěňátka by se mohla narodit přibližně začátkem října...
Držte nám pěstičky, ať se i tentokrát Agátce Con zalíbí...